تبلیغات
موردراز،روستای زیبای من - ساکنین موردراز علیا و موردراز سفلی
ساکنین موردراز علیا و موردراز سفلی
سلامی دوباره.
مطلب امروز در رابطه با ساکنین روستای موردراز علیا و موردراز سفلی هست.این مطلب در رابطه با اجداد ساکنین این دو روستاست.در هر یک از این روستا ها فرزندان و یا نوادگان بزرگانی که نام خواهم برد زندگی میکنند.
این طبقه بندی را از ایل بویر احمد شروع میکنم تا به آخرین برگ از این درخت برسم.
ایل بویر احمد : طایفه قاید گیوی _ طایفه گودرزی _ طایفه تامرادی _ طایفه سادات _ طایفه آقا _ طایفه تیرتاجی
طایفه سادات : شاه قاسم _ شاه فرج الله _ شاه حسن _ شاه عسکر _ شاه مختار
شاه مختار : اولاد میر حسین

از این به بعد هر چیزی که در ادامه مطالعه میکنید،مستقیما مربوط به ساکنین موردراز علیا و سفلی ست.در واقع جاهایی که با رنگ قرمز نوشته شدن همشون مربوط به ساکنین این دو روستا هستن.
جد همه ساکنین موردراز علیا و سفلی،امام سجاد علیه السلام هستن.به خاطر اینکه هم خیلی طولانی میشه و هم زیاد ارتباطی به موضوع این مطلب نداره من اسامی فرزندان امام سجاد رو که نهایتا میرسه به میر حسین،ذکر نمیکنم.فقط اینو بدونید که میر حسین از نوادگان امام سجاد هستند.من از این بخش به بعد رو اختصاص میدم به اسامی فرزندان میر حسین.


میر حسین( گل ملک«همسر میر حسین» _ کی ملک«پدر گل ملک» _ کی شاهین«پدر کی ملک و پدر بزرگ گل ملک»{تامرادی} )
فرزندان میر حسین : میر محمد _ میر حسن _ میر بلبل _ میر عبدالله _ میر عبد علی _ میر محمد رفیع(نوادگانش رو معمولا با اسم اولاد میر محمد حسین میشناسن که میر محمد حسین فرزند ایشون بوده) _ میر محمد شفیع

اسم هایی رو که با رنگ قرمز مشخص کردم،فرزندان و یا نوادگانشون در این دو روستا یعنی موردراز علیا و موردراز سفلی زندگی میکنند.
دیگه وارد جزئیات نمیشم؛چون اگه بخوام نام فرزندان هر یک از اسامی فوق رو بنویسم باید کل شجره نامه رو توضیح بدم.اگه خودتون خواستید در مورد فرزندانشون اطلاعات دقیق تری داشته باشید میتونید به شجره نامه اولاد میر حسین مراجعه کنید.


امیدوارم که مطالب امروز مورد پسندتون واقع شده باشه.
ازتون خواهش میکنم اگه کپی میکنید حتما با ذکر منبع باشه.در غیر اینصورت من راضی نیستم. 

[ شنبه 14 فروردین 1395 ] [ 03:20 ب.ظ ] [ سیده طوبی مقیمی موردراز ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب